BISTRITA Forum


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

BISTRITA Forum
BISTRITA Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

5 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 Empty Re: Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

Mesaj  Vizitator 30/1/2015, 10:59

multumesc, intr-adevar e mai mult paludariu decat acvariu:)) sunt curios cum va evolua, sper sa mearga bine :D

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 Empty Re: Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

Mesaj  Mihai Boldor 30/1/2015, 08:37

Ai gresit titlu jurnalului asta e paludariu nu acvariu Smile arata foarte bine, asteptam sa mai vedem update-uri
Mihai Boldor
Mihai Boldor
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 691
Data de inscriere : 01/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Bistrita, Dealul Budacului

Sus In jos

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 Empty Re: Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

Mesaj  radu bata 29/1/2015, 18:46

frumos, frumos...ape limpezi
radu bata
radu bata
Timid
Timid

Mesaje : 95
Data de inscriere : 29/11/2014
Localizare : str Ioan Ratiu, Bistrita

Sus In jos

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 Empty Re: Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

Mesaj  Admin 29/1/2015, 16:37

Foarte frumos ....bafta !!!
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 3390
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bistrita , Decebal

https://bistritaforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 Empty Re: Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

Mesaj  Pushkatu 29/1/2015, 08:43

Eu zic sa nu te incurci si cu pestii acuma, daca vrei sa imnultesti creveti mai repede la inceput, sa obtii efectul ala super "de covoras rosu". E usor sa dai sfaturi, dar eu unul inca nu am reusit sa fac un acvariu doar de creveti, tot timpul mai puneam ceva in "ciorba". Embarassed
Pushkatu
Pushkatu
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 846
Data de inscriere : 16/09/2010
Varsta : 34
Localizare : Bistrita, Podu Jelnii

Sus In jos

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 Empty Re: Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

Mesaj  archangel82 28/1/2015, 21:28

bravo..ai fost mai rapid.
eu am bagat acum ceva bani in vreo 5 litri de matrix pt extern si mi-am luat 2 perechi de apistogramma...si mai urmeaza doua comandate de pe nevertebrate.

acvariul inca nu mi l-am facut dar credca iau unul de firma cu geam curbat..asta am in plan in viitorul apropiat!
bafta in continuare!
archangel82
archangel82
mic Forumist
mic Forumist

Mesaje : 286
Data de inscriere : 29/11/2009
Varsta : 41
Localizare : Bistrita/Paraiasului

Sus In jos

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 Empty Re: Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

Mesaj  Vizitator 28/1/2015, 20:25

cam asta a fost ce am gasit pe aici si care sa-mi si placa, m-am gandit si eu la asta dar am mizat pe faptul ca nu o sa se faca multa mizerie fiind doar crevetii, acum vom vedea. Ma gandesc sa mai bag vreo 5 pesti de nano, rasbora am vazut azi si sunt ft micuti, ar merge perfect :D

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 Empty Re: Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

Mesaj  Pushkatu 28/1/2015, 20:19

Imi place foarte mult, are un aspect salbatic care la mine prinde mult mai bine decat un olandez...
O singura intrebare am... Esti sigur ca vrei sa mergi pe un pietris cu o granulatie asa mare? O sa iti fie destul de greu sa il cureti.
In rest multa bafta cu acest proiect. Astept sa vad cum va evolua! Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 212836
Pushkatu
Pushkatu
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 846
Data de inscriere : 16/09/2010
Varsta : 34
Localizare : Bistrita, Podu Jelnii

Sus In jos

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 Empty Re: Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

Mesaj  Vizitator 28/1/2015, 20:13

Mna doar astazi mi-au venit materialele si deabia acum am reusit sa-l termin.

Un video [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. (DropBox)
sau
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (Youtube)

Pareri, sugestii ..


Ultima editare efectuata de catre snock in 28/1/2015, 20:34, editata de 1 ori

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 Empty Re: Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

Mesaj  archangel82 22/1/2015, 20:08

Nu am de la Robert.Am luat cativa de la Mircea..cativa de la Florin Saiu si dupa o gramada de puiet si selectii mai am vreo 15 ce i-am salvat inainte de a fi mancati de scalari:)
astfel am tot rosii ca ai tai dar am si albastru...(doar un mascul momentan femela disparand......)
archangel82
archangel82
mic Forumist
mic Forumist

Mesaje : 286
Data de inscriere : 29/11/2009
Varsta : 41
Localizare : Bistrita/Paraiasului

Sus In jos

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 Empty Re: Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

Mesaj  Vizitator 22/1/2015, 20:05

Alex cam pe Sambata-Duminica poze sa găsesc nişte bolovani sa-l amenajez asa cum am eu gărgăunii Smile)

Paul baftă multă cu proiectul, aşteptăm poze. Creveti tot de la Robert ai sau sunt ceva mai special ?

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 Empty Re: Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

Mesaj  archangel82 22/1/2015, 20:00

si eu am acest plan..mi-am luat sticla si silicon dar de o saptamana n-am reusit inca sa imi fac acvariul:)..am fost putin bolnav si cam obosit in ultima perioada dar sper curand sa finalizez si eu proiectul.
archangel82
archangel82
mic Forumist
mic Forumist

Mesaje : 286
Data de inscriere : 29/11/2009
Varsta : 41
Localizare : Bistrita/Paraiasului

Sus In jos

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 Empty Re: Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

Mesaj  Admin 22/1/2015, 16:12

Hai cu pozele.... Smile
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 3390
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bistrita , Decebal

https://bistritaforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 Empty Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

Mesaj  Vizitator 22/1/2015, 13:41

Astăzi am fost sa dau comanda de acvariu si accesorii:

acvariu 18 litri -- 30 RON ( L-am văzut azi, era făcut pt cineva care renuntase la el din cauza lipiturii cu silicon negru, pe mine nu m-a deranjat aşa tare asa că l-am luat)
Filtru hang-on -- 30 RON
Incalzitor 25w -- 30 RON
Substrat negru rocă vulcanică mărunţită -- 6 RON 2kg.

Mâine merg după ele si o sa revin în weekend cu poze după ce asamblez tot:D locuitori vor fi crevetii Sakura Red de la Robert care s-au înmulţit si din 6 acum cred că sunt vreo 30 dar voi vedea mâine mai exact.


Ultima editare efectuata de catre snock in 28/2/2015, 09:02, editata de 1 ori

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri - Pagina 2 Empty Re: Snock --> Jurnal acvariu creveti 18 litri

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum