BISTRITA Forum


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

BISTRITA Forum
BISTRITA Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mica balta de gradina

2 participanți

In jos

Mica balta de gradina Empty Re: Mica balta de gradina

Mesaj  Admin 29/5/2016, 15:05

Superb !!!
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 3390
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bistrita , Decebal

https://bistritaforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mica balta de gradina Empty Mica balta de gradina

Mesaj  Mihai Boldor 27/5/2016, 08:44

Tot am zis ca imi fac un micro pond si numa nu m-am mobilizat dar acum i-a venit randul. Ideea de "container pond" am furat-o de pe net, practic e un vas cu catviva pesti si plante acvatice care le pot vedea de pe terasa cand stau la masa. In cazul de fata e un vas de 500 litrii. In principiu ma interesau plantele acvatice si pe asta va fi axat.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />

Initial am vrut sa pun piatra in jur dar mi-am dat seama ca fac o movila mult prea mare de piatra asa ca am pus trestie in jurul lui si in jurul filtrului sa nu se vada nici el. In dreapta jos am ascund sub o movila de piatra prelungitorulcare oricum l-am bagat intr-o caserola mare sa nu intre apa la prize.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />

Am facut rost si de niste zambile de apa si un nufar care momanan e doar un rizom planta pe fundul pondului intr-un ghiveci. Ala sper sa iasa dar sunt sceptic. Daca vad ca nu misca o sa incerc sa cumpar altul.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />

Ca locatari am mers pe carasei, Bistrita e Bistrita si nu are rost sa povestim prea mult pe tema asta. Sunt 4 la numar si cam aici o sa ma si opresc, eventual daca gasesc unu alb cu rosu mai bag unu dar cam asta e.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
Mihai Boldor
Mihai Boldor
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 691
Data de inscriere : 01/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Bistrita, Dealul Budacului

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum