BISTRITA Forum


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

BISTRITA Forum
BISTRITA Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vernor Vinge - 2.Adancurile Cerului

2 participanți

In jos

Vernor Vinge - 2.Adancurile Cerului Empty Vernor Vinge - 2.Adancurile Cerului

Mesaj  Admin 27/3/2012, 06:15

Vernor Vinge - 2.Adancurile Cerului 148
Continuarea aventurii incepute cu Foc in adanc.

Castigator al premiilor Hugo, Campbell Memorial, Prometheus si Kurd Lasswitz
„Intoarcerea in universul romanului Foc in adanc… insa cu 30.000 de ani mai devreme. Povestea are aceeasi vastitate epica, in cea mai mareata traditie SF.” David Langford
„Conflict politic, lupta pentru putere, manipulare, societati aflate in razboi, tehnologii naucitoare, calatorii in adancurile cosmosului si o civilizatie de paianjeni… ce v-ati putea dori mai mult? O intriga epopeica de anvergura seriei Dune.” SFRevu
„Vinge ofera o multime de incantari pentru cititorii de hard SF, printre care scara galactica si stiinta ezoterica, dar relatiile dintre oameni si paianjeni sunt cele care il confisca pe cititor. Vinge exploreaza natura obsesiei, reluand tema iar si iar in aceasta «fuga» literara.” - Isaac Asimov’s Science Fiction Magazine


Ultima editare efectuata de catre Admin in 19/4/2012, 04:15, editata de 2 ori
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 3389
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bistrita , Decebal

https://bistritaforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vernor Vinge - 2.Adancurile Cerului Empty Re: Vernor Vinge - 2.Adancurile Cerului

Mesaj  Pushkatu 27/3/2012, 10:04

Nu le imprumuti? Asta chiar m-ar interesa sa o citesc. Eventual putem face un schimb, am si eu o gramada de carti, doar pana le citim apoi le dam inapoi.
Pushkatu
Pushkatu
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 846
Data de inscriere : 16/09/2010
Varsta : 34
Localizare : Bistrita, Podu Jelnii

Sus In jos

Vernor Vinge - 2.Adancurile Cerului Empty Re: Vernor Vinge - 2.Adancurile Cerului

Mesaj  Admin 27/3/2012, 11:07

Dar FOC IN ADANC ai citit-o ? Ca aia este prima ...cu introducerea personajelor ..etc !
Astept o lista de la tine .... S.f.-uri in general ...dar si altceva ....
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 3389
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bistrita , Decebal

https://bistritaforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vernor Vinge - 2.Adancurile Cerului Empty Re: Vernor Vinge - 2.Adancurile Cerului

Mesaj  Pushkatu 27/3/2012, 11:26

Ma uit sa vad ce SF-uri am, nu foarte multe, dar am multe carti, cam toate din colectia adevarul. Sa vad ce mai are si sor'mea ca si ea are destul de multe. O sa pun o lista zilele astea.
Pushkatu
Pushkatu
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 846
Data de inscriere : 16/09/2010
Varsta : 34
Localizare : Bistrita, Podu Jelnii

Sus In jos

Vernor Vinge - 2.Adancurile Cerului Empty Re: Vernor Vinge - 2.Adancurile Cerului

Mesaj  Admin 27/3/2012, 12:50

Ok ...astept cu nerabdare lista ..... Apropo vezi ca eu am multe carti in format electronic ....
Le citesti pe laptop, pc,tableta,telefon[smartphone], unde vrei tu ....te descurci ca esti baiat mare !!!
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 3389
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bistrita , Decebal

https://bistritaforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vernor Vinge - 2.Adancurile Cerului Empty Re: Vernor Vinge - 2.Adancurile Cerului

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum