BISTRITA Forum


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

BISTRITA Forum
BISTRITA Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

BIBLIA - multe lucruri interesante

3 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

BIBLIA  - multe lucruri interesante - Pagina 2 Empty Re: BIBLIA - multe lucruri interesante

Mesaj  Admin 8/9/2011, 16:27

Ciocoiumh ai mare dreptate !!!! Vrajitorii de demult erau considerati chimistii din ziua de azi ! Ei stiau proprietatiile chimice si lucrau cu ele , de aceea erau numiti vrajitori , azi nu mai e nevoie fiindca chimia este la indemana oricui ! Ce este fascinant , intrigant , is GLOBURILE DE STICLA ...ce erau ? in toate povestile de pe globul pamantesc apar "vrajitori" care aveau globuri de sticla...dar asta este subiectul unei alte dezbateri Smile
Cat despre capacitatea creierului pe care o folosim noi.....este foarte intriganta partea asta :
- De ce doar 5-10 % putem sa il folosim ????
- Cui ii serveste sa folosim doar 5-10% si nu 100 % ???
- Cine a umblat la ADN -UL nostru si la modificat [ blocat ] sa putem folosi doar atat ???? - daca ar fi vrut sa folosim doar 5% ne faceau un creier mic ...nu ?
- Ce am putea face cu folosirea 100% a creierului nostru ????
- Ce informatii, puteri, se ascund in partea de 90 % adormita ????

sant intrebari care au framantat omenirea de mii de ani , altii au fost ucisi din aceasta cauza [vezi inchizitia ] !!!! o alta unealta de tortura a BISERICII !!! acuzati de EREZIE si BLASFEMIE !!! No
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 3390
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bistrita , Decebal

https://bistritaforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

BIBLIA  - multe lucruri interesante - Pagina 2 Empty Re: BIBLIA - multe lucruri interesante

Mesaj  Pushkatu 8/9/2011, 22:57

+ ca daca tu sa ai aceasta putere ai mai fi la fel? nu prea cred, cand stii ca poti sa faci ce vrei si nu vei fi prins (viol,omor,furt etc)

Pai si restu ar avea aceleasi puteri, n-ai fi un fenomem rar. Eu cred ca motivul pt care nu avem acces la potentialul maxim al nostru este fiindca nu suntem intregi in forma umana. Daca restul de 90% e pur si simplu atat de inteligent, nu ar mai avea nevoie de corp material. Daca corpul asta e doar un animal controlat de noi sau acea parte din noi la care se intoarce "sufletul" dupa moartea corpului material? Un animal creat pentru acest scop. Mie mi se pare foarte interesanta teoria asta. Sa inzestrezi o fiinta cu o capacitate intelectuala teoretic nelimitata, dar care functioneaza doar la 5-10% din capacitatate. E ca si cum am construi o masinarie multifunctioanala capabila de orice, dar sa o folosim doar la gatit sau stiu eu. Ca sa rezolvam misterul asta cred ca trebuie sa ne atingem potentialul maxim, s-au sa ne raspunda acea fiinta care ne-a dat viata.
Pushkatu
Pushkatu
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 846
Data de inscriere : 16/09/2010
Varsta : 34
Localizare : Bistrita, Podu Jelnii

Sus In jos

BIBLIA  - multe lucruri interesante - Pagina 2 Empty Re: BIBLIA - multe lucruri interesante

Mesaj  Admin 9/9/2011, 05:02

Ca sa rezolvam misterul asta cred ca trebuie sa ne atingem potentialul maxim, s-au sa ne raspunda acea fiinta care ne-a dat viata.

Acea fiinta care ne-a creat , nu a mai fost vazut pe pamant de mii de ani ...., daca ne luam dupa biblie !! Si noi santem ca si un mercedes care are limitator de 5-10 km/h Smile , teoria este cea mai plauzibila...au venit ne-au creat, ne-au oblojit vreo cateva sute de ani....si pe urma au plecat ianpoi la ei acasa...si vor revenii in urmatorul concediu sau la pensie sa vada ce s-a intimplat cu experimentul lor
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 3390
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bistrita , Decebal

https://bistritaforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

BIBLIA  - multe lucruri interesante - Pagina 2 Empty Re: BIBLIA - multe lucruri interesante

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum