BISTRITA Forum


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

BISTRITA Forum
BISTRITA Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

FIBRA OPTICA -DIGI

In jos

FIBRA OPTICA -DIGI  Empty FIBRA OPTICA -DIGI

Mesaj  Admin 18/2/2022, 01:25

Au venit cei de la Digi sa imi spuna ca trebuie sa imi schimbe conexiunea pe FIBRA OPTICA .Tot ok , pana au zis ca trebuie sa adauge un modem care trebuie alimentat la o priza Sad .
Au venit FARA nici un accesoriu de montat fibra pe perete  FIBRA OPTICA -DIGI  83853 , nu tu dibluri,nu tu carlige ,nimic .Au trantit acolo modemul si au plecat .Eu l-am montat pe perete , in poza 1 . in poza 2 e cablu de fibra pe care nu il poti indoi la 90 de grade si tre sa ii faci bucla pe undeva  FIBRA OPTICA -DIGI  83853. Deci e varza afacerea cu FIBRA DIGI . La viteza si televiziune NO COMMENT , dar trebuie si sa arate traseul cablurilor pk... FIBRA OPTICA -DIGI  955162
Pana acum ruterele si modemurile lor erau pe scara si alimentarea o plateau ei .Acum au schimbat foaia si au bagat la client in casa "plata" Sad .Deci eu platesc asa : curentul ce consuma televizorul , abonamentul la Digi si curentul la modemul lor Sad .Intr-un cuvant , daca vreau sa am internet si televiziune platesc in plus Sad , pic cu pic se aduna .
Sa nu mai zic , in caz de o defectiune acum nu se grabesc , fiindca defectiunea poate sa fie doar locala .Pana acum erau la comun defectiunile ....daca pica netul sau tv , pica la toti ...
FIBRA OPTICA -DIGI  Fibra_11
FIBRA OPTICA -DIGI  Fibra_10
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 3390
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bistrita , Decebal

https://bistritaforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum