BISTRITA Forum


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

BISTRITA Forum
BISTRITA Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Acvariu hotel

2 participanți

In jos

Acvariu hotel Empty Re: Acvariu hotel

Mesaj  Vizitator 3/1/2014, 23:37

Cum merge treaba cu "hotelul"?:D Ceva poze ? Smile

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Acvariu hotel Empty Re: Acvariu hotel

Mesaj  Pushkatu 18/6/2013, 15:18

Am dat drumul astazi si la acvariul de la lucru. Pestii for fi  in jur de 50, din mai multe specii: neoni, tetra, vivipari si cativa cory. E cam saracut in ce priveste plantele, dar cu timpul voi mai pune. Poze inca nu, dar nici nu ati avea ce sa vedeti. E albicioasa apa de la solutia cu bacterii. 


Toate bune!
Pushkatu
Pushkatu
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 846
Data de inscriere : 16/09/2010
Varsta : 34
Localizare : Bistrita, Podu Jelnii

Sus In jos

Acvariu hotel Empty Re: Acvariu hotel

Mesaj  Pushkatu 1/6/2013, 07:53

Multumesc pt oferta archangel! Incalzitorul inca nu e o problema urgenta, cel putin pt urmatoarele 3-4 luni. Cat despre filtru, daca poti mai tinel rezervat vreo 2-3 zile. Daca nu dau nici un semn, bagal la donatii.
Pushkatu
Pushkatu
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 846
Data de inscriere : 16/09/2010
Varsta : 34
Localizare : Bistrita, Podu Jelnii

Sus In jos

Acvariu hotel Empty Re: Acvariu hotel

Mesaj  archangel82 31/5/2013, 21:47

iti pot dona un filtru intern Aquael Fan3. Am reusit sa crep plasticul unde intra suportul cu furtunasul ca sa scoata bule si..mai apoi am si rupt o bucatica din el astfel ca nu mai sta tija la locul ei.
problema e ca nu aereaza dar in rest functioneaza foarte bine.
poate reusesti sa improvizezi cumva/ceva, sigur se poate!
as mai avea si un incalzitor de 300W resun...dar posibil il mai tin in caz ca imi moare actualul dar ma mai gandesc.
nu de mult le-am inlocuit cu produse de la eheim, un jagger de 300 W si ca filtrare mi-am luat biopower 240.

0744170064 - paul ..in caz ca iti trebuie filtrul iar in caz ca nu se poate trece la donatii fara probleme.


archangel82
archangel82
mic Forumist
mic Forumist

Mesaje : 286
Data de inscriere : 29/11/2009
Varsta : 41
Localizare : Bistrita/Paraiasului

Sus In jos

Acvariu hotel Empty Re: Acvariu hotel

Mesaj  Pushkatu 31/5/2013, 17:49

Multumesc pt. numere, la toti care le-ati trimis. Pt cei care mi-ati trimis PM in legatura cu alte aspecte, o sa va sun daca e cazul. Multumesc inca odata! Acvariu hotel 212836
Pushkatu
Pushkatu
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 846
Data de inscriere : 16/09/2010
Varsta : 34
Localizare : Bistrita, Podu Jelnii

Sus In jos

Acvariu hotel Empty Acvariu hotel

Mesaj  Pushkatu 31/5/2013, 02:17

Salutare dragi acvaristi. Am primit unda verde sa refac acvariul de la lucru si sper sa pot tine si un mic jurnal...

M-am gandit la mai multe variante, destul de simple, dar practice, proiectul nefiind foarte bine finantat.(~300-350 lei) Momentan exista doar acvariul.  :D

Decor simplist,  cativa bolovani si cioate+ pietris de care o fi.

Fauna: cativa scalari + un banc  de pesti mai mici (neoni sau ce gasesc) sau ciclide mici.
Flora: 2-3 anubiasi

Daca aveti ceva decoruri(pietre sau lemn), de care credeti ca nu mai aveti nevoie, le accept ca si donatie.


Maine(adica azi ca e trecut de miezul noptii) o sa fac ceva cumparaturi: filtru bunicel, incalzitor pt la iarna, termometru, minciog+ ceva mancarica.

Astept pareri pertinente, sfaturi sau orice ajutor posibil. Din pacate nu prea am ce face la capitolul lumina.  Sad


Care aveti nr. de telef. a lui Mircea si a lui Nelu, va rog sa imi trimiteti un PM cu ele va rog, o sa am nevoie!  Smile


Ultima editare efectuata de catre Pushkatu in 18/6/2013, 15:14, editata de 1 ori
Pushkatu
Pushkatu
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 846
Data de inscriere : 16/09/2010
Varsta : 34
Localizare : Bistrita, Podu Jelnii

Sus In jos

Acvariu hotel Empty Re: Acvariu hotel

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum