BISTRITA Forum


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

BISTRITA Forum
BISTRITA Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna

3 participanți

In jos

Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna  Empty Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna

Mesaj  Admin 11/4/2013, 12:42

Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna , mistificările Programului Apollo
Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna  116

Inducerea în eroare a opiniei publice mondiale s-a făcut în cârdăşie cu oficialităţile din URSS. Pe Lună s-a mers cu alte misiuni secrete. În timp ce trebuia să fie pe orbita Lunară, unul din astronauţii americani era arestat la Las Vegas în urma unei bătăi cu un oficial NASA pentru o... stripteusă.Filme şi fotografii ale NASA şi din Programul spaţial al URSS sunt contrafăcute. În „Programul Apolo –Omul pe Lună” au fost sacrificaţi cu bună ştiinţă astronauţi americani.Programul Apollo – cea mai mare minciună din istorie, Luna este plină de activităţi şi nave extraterestre. Rocile Lunare sunt meteoriţi lunari din Antartica.

Editura: Triumf
Anul de aparitie: 2012
Numar de pagini: 366
Autor(i): Emil Strainu
Editura: Triumf
Colectia: Stranger Secret Files
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 3389
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bistrita , Decebal

https://bistritaforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna  Empty a

Mesaj  Lutu 11/4/2013, 19:05

Care este opinia voastra?

Au fost omaeni pe luna ?, Eu cred ca au fost , adica mi se pare dezvoltata tehnologia si nu mi se pare asa greu sa ajunga pe luna , !
Lutu
Lutu
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 502
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 32
Localizare : Iosif Vulcan . Bistrita

Sus In jos

Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna  Empty Re: Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna

Mesaj  Admin 11/4/2013, 20:55

Daca au fost [A fost cel de-al doilea om după Neil Armstrong, coechipierul său, care a pășit pe Lună în misiunea Apollo 11 din iulie 1969] ... e curios de ce nu mai merg ? De atitia zeci de ani nu ii mai intereseaza ? Sa lamurim e vorba de oameni ...nu roboti ! Dupa ce mai citesc si ma documentez sa imi fac macar o parere... Desi cine nu ar vrea sa mearga pe luna intr-o excursie .... macar !!!
Si aici vorbim de anu 1969 ...acum poate au posibilitatea sa mearga ...dar tot nu o fac...hmmm....
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 3389
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bistrita , Decebal

https://bistritaforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna  Empty da

Mesaj  Lutu 12/4/2013, 17:13

Din punctul tau de vedere ai dreptate, si eu m-am gandit la varianta asta.Dar poate este foarte costisitor sa faci asa drumetie pana pe luna pentru a nu descoperii nimic, adica? Care ar mai fi rostu' sa mai mearga inca o data pe luna, pentru ca deja se stie tot despre ea, este observata zi si noapte, poate stiu ca nu mai au ce sa descopere despre ea ,,
Asta este varianta mea ,!

Bine , partea cu costisitoru'' , ar putea face excursii si ar fi multa lume cu bani dornica si s-ar face fonduri pt asa ceva , etc.... nu cred ca ar fi problema,, !
Lutu
Lutu
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 502
Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 32
Localizare : Iosif Vulcan . Bistrita

Sus In jos

Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna  Empty Re: Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna

Mesaj  Vizitator 15/4/2013, 09:22

Excursii pe luna Smile))) voi va dati seama de cati ani de pregatire au nevoie astronautii! Sa nu mai vorbim de conditie fizica / stare sanatate perfecta! Cati dintre cei care ar avea posibilitatea dar si starea corpului credeti ca ar accepta sa faca ani de zile pregatiri pt. vreo ora-doua pe luna? eu unul nu Smile)

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna  Empty Re: Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna

Mesaj  Admin 18/4/2013, 12:46

NASA va lansa o noua misiune de explorare a Lunii. "Este un loc mult mai fascinant decat am crezut"

NASA va lansa in acest an o noua misiune spatiala, pentru a continua explorarea Lunii, la peste 40 de ani de la aselenizare.

Misiunea Ladee (Lunar Atmosphere and Dust Enviroment Explorer) are ca scop explorarea atmosferei si a compozitiei satelitului nostru natural.

Este o misiune robotizata, prin care o nava fara pilot va orbita in jurul Lunii si va culege informatii utile.

Va fi analizata compozitia prafului, a scoartei si atmosfera fragila a Lunii.

“Da, Luna are o atmosfera, oamenii ar trebui sa stie asta”, declara Brian Day de la NASA, citat de BBC.

“Am descoperit primele lucruri despre atmosfera lunara cand am vizitat-o cu Apollo, dar nu am revenit asupra intrebarilor, cata este, din ce e facuta si cum se schimba in fiecare luna”, a adaugat Brian Day.

Misiunea Ladee se va axa si pe o alta problema ramasa fara raspuns. In momentul misiunii Apollo, astronautii aflati in modulul de comanda au observat niste dungi stralucitoare pe Luna.

“Au fost aceste dungi interesante, care au fost observate pe fereastra modulului de comanda. Una dintre presupunerile mele este ca acestea pot fi piloni de praf. Dar nu stim sigur, asa ca incercam sa intelegem ce rol ar putea avea praful in atmosfera lunara”, a spus Richard Elphic, de la proiectul Ladee.

Explorarea Lunii de pe Pamant cu ajutorul telescoapelor a oferit deja cercetatorilor de la programul Ladee un indiciu.

Este cunoscut faptul ca atmosfera lunara contine argon si heliu si au mai fost identificate urme de sodium si potasiu.

“Acestea sunt doar varful iceberg-ului. Probabil ca mai sunt si alte substante la fel de exotice”, a complectat cosmologul Elphic.

“Luna este un loc mult mai fascinant decat am crezut la inceput, sunt mult mai multe lucruri care se intampla acolo decat ne-am imaginat. Aceasta nu este o lume moarta geologica, fara aer, complet uscata”, a conchis Brian Day.

Misiunea Ladee este importanta, pentru ca face parte dintr-o incercare mai ampla de a resuscita interesul pentru stiinta despre Luna.

In ultimii ani au fost trimise un numar record de sonde spatiale, care au orbitat in jurul Lunii.

Mai mult decat atat, aceasta misiune nu se mai axeaza doar pe plantarea unui steag pe Luna, ci pe explorarea ei.

http://stirileprotv.ro/stiri/stiinta/nasa-va-lansa-o-noua-misiune-de-explorare-a-lunii-este-un-loc-mult-mai-fascinant-decat-am-crezut.html
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 3389
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bistrita , Decebal

https://bistritaforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna  Empty Re: Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna

Mesaj  R&R 25/8/2021, 19:36

O daa, un alt om de nota 20. Eu urmaresc toate emisiunile lui Emil Emil strainu si vreau sa imi cumpar toate cartile scrise de el. Il recomand tuturor. 
R&R
R&R

Mesaje : 25
Data de inscriere : 14/02/2020
Varsta : 35
Localizare : Bistrita

http://unstoppablemind.forumotion.co.uk/

Admin apreciază acest mesaj

Sus In jos

Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna  Empty Re: Emil Strainu - Americanii nu au fost pe luna

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum