BISTRITA Forum


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

BISTRITA Forum
BISTRITA Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

David Icke

In jos

David Icke Empty David Icke

Mesaj  Admin 24/4/2012, 06:27

David Icke 163 Cu toţii credem în libertate în mod reflex, dar întrebarea este dacă şi trăim libertatea în care credem, în viaţa de zi cu zi.

Dacă într-adevăr am face asta, această carte nu şi-ar mai avea rostul. Am fi deja liberi şi cuplaţi la un paradis multidimensional.

Ne-am născut într-o lume controlată de forţe nevăzute care ne-au invadat planeta şi care manipulează omenirea de mii de ani. Nu, acesta nu este un scenariu de la Hollywood, este chiar ceea ce trăim în prezent. Dacă privim în jur, am putea crede ca tot ce vedem este „real“. Dar, de fapt, trăim în iluzie, o iluzie proiectată să ne menţină într-o închisoare mentală, emoţională şi spirituală.

David Icke demască aceste forţe şi modul în care ele operează şi dezvăluie gigantica reţea de manipulare globală, orchestrată de forţe de dincolo de tărâmul fizic. El demască liniile genealogice ascunse prin intermediul cărora entităţi din alte dimensiuni acţionează în secret printre noi. Icke ne arată cum liniile genealogice regale şi ale celor care ne conduc astăzi în plan politic şi economic sunt aceleaşi cu ale regilor şi reginelor din timpurile străvechi.

David Icke continuă astfel revelaţiile începute în mult apreciatele cărţi „Secretul suprem“ şi „Adevărul vă va elibera“ şi ridică vălul care a menţinut umanitatea atât de mult timp într-o ignoranţă indusă cu bună ştiinţă.

„Atunci când luau formă umană ei se mişcau printre noi, dar numai vederii noastre apăreau ca oameni. Aveau cap de şarpe (…), dar apăreau omului ca oameni între oameni. Sau strecurat în consilii, luând forma oamenilor, eliminând prin vicleşugurile lor pe şefii regatelor luând forma lor şi domnind asupra oamenilor. Numai prin magie puteau fi descoperiţi (…). Din regatul umbrelor ei au căutat să distrugă omul şi să conducă în locul lui.“ (Tăbliţele de smarald)

http://www.divin.ro/?53t4l&v7f2k=2687
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 3389
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bistrita , Decebal

https://bistritaforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum