BISTRITA Forum


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

BISTRITA Forum
BISTRITA Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un preot din Constanta a pacalit mai multe batrane

In jos

Un preot din Constanta a pacalit mai multe batrane Empty Un preot din Constanta a pacalit mai multe batrane

Mesaj  Admin 3/2/2014, 06:22

CAMERA ASCUNSA: Metoda prin care un preot din Constanta a pacalit mai multe batrane sa ii dea casele si terenurile

Un preot din Constanta este acuzat de inselaciune de rudele mai multor batrane ramase fara locuinta, terenuri sau zeci de mii de dolari, reclama ele.

Parintele profita se pare de femeile care in timpul spovedaniei marturiseau ca sunt singure si neajutorate. Le convingea apoi sa-i lase lui tot ce au ca sa le ingrijeasca. Politistii au intrat pe fir, insa preotul sustine ca tot ce a facut este perfect legal.

In predica de duminica, preotul Cornel Comanica Popescu le spune credinciosilor adunati in biserica de langa Gara Constanta pilde pe care el nu le respecta, acuza rudele presupuselor sale victime.

Rudele sustin ca totul a inceput in timpul spovedaniei, cand batranele se plangeau ca sunt singure si neajutorate.

Una dintre victime i-ar fi dat preotului locuinta, in schimbul ingrijirii. La intoarcerea din strainatate, nepoata si-a gasit bunica intr-un loc oribil - pe care l-a si fotografiat: "Am gasit-o intr-o mizerie crunta de nedescris, un focar de infectie".

Nepoata victimei sustine ca a incercat sa rascumpere casa de la preot.

Parintele spune ca a avut cheltuieli cu ingrijirea batranei. Iar acum, daca ramane fara casa, vrea banii pe garsoniera.

"Fiecare suntem egali in fata legii, deci eu nu am vrut decat ce este legal. Sa-mi dea banii inapoi pe care i-am cheltuit cu dansa si in cazul acesta lasam legea sa se pronunte", a declarat preotul.

O alta familie care a depus deja o plangere penala impotriva preotului reclama ca omul si-a insusit mai multe terenuri, dar si dreptul de a executa conturi in care se aflau mii de dolari. Toate i-ar fi apartinut unei alte batrane vulnerabile.

Politistii spun ca cercetarile pentru inselaciune pe numele preotului dureaza de mai bine de un an, iar dosarul este stufos.

Reprezentantii Arhiepiscopiei Tomisului sustin ca nu pot lua nicio masura pana cand politistii nu au gata dosarul. Abia atunci vor declansa la randul lor o ancheta administrativa.

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/camera-ascunsa-metoda-prin-care-un-preot-din-constanta-a-pacalit-mai-multe-batrane-sa-ii-dea-casele-si-terenurile.html?utm_source=stirileprotv.ro&utm_medium=email&utm_campaign=Newsletter+StirileProtv.ro+12all02%2F02%2F2014+22%3A05&utm_content=kreatoru2003%40yahoo.com
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 3386
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bistrita , Decebal

https://bistritaforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum