BISTRITA Forum


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

BISTRITA Forum
BISTRITA Forum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

+2
Pushkatu
Lutu
6 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  radu bata 3/3/2015, 22:41

da..intradevar ye super ocazie Smile
radu bata
radu bata
Timid
Timid

Mesaje : 95
Data de inscriere : 29/11/2014
Localizare : str Ioan Ratiu, Bistrita

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  archangel82 3/3/2015, 22:19

radu bata a scris:superb acvariu!... si eu ma tot gandesc cum sa fac sa iau si eu un juwel...dar macar sa fie 180l....  astept sa vad cand il termini cum o sa arate Smile  ca-i mesereas acvariul Smile

uite o superokazie.....
daca ai cu ce sa il aduci eu zic ca merita. e 3000 in magazin

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

PS am vrut sa zic peste 2000..dar oricum e pretul buun


Ultima editare efectuata de catre archangel82 in 3/3/2015, 22:50, editata de 1 ori
archangel82
archangel82
mic Forumist
mic Forumist

Mesaje : 286
Data de inscriere : 29/11/2009
Varsta : 41
Localizare : Bistrita/Paraiasului

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  radu bata 3/3/2015, 20:25

superb acvariu!... si eu ma tot gandesc cum sa fac sa iau si eu un juwel...dar macar sa fie 180l.... astept sa vad cand il termini cum o sa arate Smile ca-i mesereas acvariul Smile
radu bata
radu bata
Timid
Timid

Mesaje : 95
Data de inscriere : 29/11/2014
Localizare : str Ioan Ratiu, Bistrita

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  Mihai Boldor 3/3/2015, 10:10

Poti baga vreo 2 sau 3 specii care sa fie mai micute putin, vreo 10 pesti ar fi ok zic eu daca e sa luam litrii per pesti. Specii ca Electric Yellow Cichlid, Red Zebra Cichlid si Melanochromis Maingano, sfaturi cred ca iti mai pot da oameni de pe forumul asta pt ca sunt altii mult mai experimentati decat sunt eu. Acuma ca si pret ce sa iti zic, eu am primit jumatate din ei gratis da in medie e undeva 10 ron un peste, bolovanii pot fi gratis daca mergi dupa ei si substratul daca nu e pietris prea mare e ok.
Mihai Boldor
Mihai Boldor
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 691
Data de inscriere : 01/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Bistrita, Dealul Budacului

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  Vizitator 3/3/2015, 10:00

Te cred. Cam cât te-a dus preţul pentru toate şi cam câte ar fi ok să bag în al meu (90l)?

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  Mihai Boldor 3/3/2015, 08:30

Smile)) si eu am trecut asa brusc, asa ca nu m-ar mira neaparat daca treci si tu, pacat ca nu am cu ce filma mai ok, culorile in realitate sunt muuuuuult mai vi
Mihai Boldor
Mihai Boldor
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 691
Data de inscriere : 01/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Bistrita, Dealul Budacului

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  Vizitator 2/3/2015, 23:09

ba terminati cu videourile astea cu ciclidele ca imediat ma scap de plantat Smile)

ontopic e superb :D bafta multa cu ei Smile

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty ..

Mesaj  archangel82 2/3/2015, 22:05

frumosi pesti, frumos acvariu.
asteptam o evolutie rapida
archangel82
archangel82
mic Forumist
mic Forumist

Mesaje : 286
Data de inscriere : 29/11/2009
Varsta : 41
Localizare : Bistrita/Paraiasului

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  Mihai Boldor 2/3/2015, 21:08

Practic de azi setupul e gata, intre timp am mai cladit cativa bolovani pentru a face mai multe grote si am mers pe la Mircea de unde mi-am cumparat si ultimii pesti, lista ajungand la 7 specii insemnand 27 pesti, de aici nu ramane decat sa creasca Smile

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mihai Boldor
Mihai Boldor
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 691
Data de inscriere : 01/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Bistrita, Dealul Budacului

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  Mihai Boldor 2/3/2015, 19:22

Mi-am cam schimbat bolovanii daca am vazut ca nu mai zici nimic, ti-am scris pe PM sa vedem, i-as lua in ideea de a da reset candva
Mihai Boldor
Mihai Boldor
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 691
Data de inscriere : 01/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Bistrita, Dealul Budacului

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty ..

Mesaj  archangel82 2/3/2015, 19:12

in sfarsit am ajuns in beci.
cam asta mai am gasit eu.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
archangel82
archangel82
mic Forumist
mic Forumist

Mesaje : 286
Data de inscriere : 29/11/2009
Varsta : 41
Localizare : Bistrita/Paraiasului

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  Mihai Boldor 28/2/2015, 18:21

Dacat tot a fost weekend am zis ca sa lucrez si eu ceva, am dat o fuga pana la Colibita sa fac rost de niste pietre pentru ca eu am pus asa la prima strigare pietre ce am gasit prin curte si nu imi tare placea cum arata, una era alba alta maro, una rotunda alta sparta, apoi o bucata de granit si tot asa, lucru care pe mine ma zgaria pe retina. Asa ca am adus bolovanii, am scos mare parte din substrat in special din partea spate asa pana a ramas doar sticla dupa carea am pus o placa de polistiren de 3 cm grosime, lunga cat acvariu aproape si lata cat jumatate acvariu practic suficient cat sa pun bolovanii direct pe polistiren si nu pe sticla, am pus bolovanii ce formeaza baza, am pus substrat si apoi am cladit restu de bolovani, rezultatul se poate vedea in poza atasata, mentionez ca poza e facuta la vreo 30 de minute dupa ce am terminat treaba asa ca normal apa e putin murdara da se curata ea pana maine de nici nu se va mai vedea ca am umblat in acvariu.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mihai Boldor
Mihai Boldor
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 691
Data de inscriere : 01/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Bistrita, Dealul Budacului

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  Mihai Boldor 27/2/2015, 12:06

Da, trec prin criza varstei de mijloc si ma tem ca nu o sa mai fiu asa sexy si ca fetele de 15 ani o sa imi zica nenea nu baby Smile)
Mihai Boldor
Mihai Boldor
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 691
Data de inscriere : 01/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Bistrita, Dealul Budacului

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  Vizitator 27/2/2015, 12:02

Tu treci printr-o criză de îţi schimbi setup-ul ca şi chiloţii?Smile))
Arată ft bine mult succes cu ei :D mă bate gândul să trec şi eu pe aşa ceva :D

Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  Admin 27/2/2015, 11:05

Ce tari is ciclidele.....bv bv bv !!! Smile
Admin
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 3386
Data de inscriere : 26/11/2009
Localizare : Bistrita , Decebal

https://bistritaforum.forumgratuit.ro

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  Mihai Boldor 27/2/2015, 08:51

De schimbat vreau 100% sa ii schimb bolovanii ca nu sunt prea frumosi ce am eu acum, ma intereseaza clar piatra vulcanica daca nu am sa trag o fuga pana la Colibita in una din zilele astea si imi aduc de acolo sa fie toata la fel. Daca poti sa te uiti de pietrele tale as aprecia
Mihai Boldor
Mihai Boldor
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 691
Data de inscriere : 01/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Bistrita, Dealul Budacului

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty :)

Mesaj  archangel82 27/2/2015, 08:45

si eu am trecut prin toate si felicitari pentru curaj...si investitie.
daca te intereseaza eu mai am niste roci vulcanice rosii luate din cluj..... credca am o plasa..trebuie sa ma uit prin beci.
in caz ca vrei sa iti schimbi bolovanii anunta-ma si ma uit prin beci si te anunt in legatura cu numarul lor si eventual le fac si o poza.
success.


archangel82
archangel82
mic Forumist
mic Forumist

Mesaje : 286
Data de inscriere : 29/11/2009
Varsta : 41
Localizare : Bistrita/Paraiasului

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  Mihai Boldor 27/2/2015, 08:28

Trebuie sa recunosc,  nu credeam ca o sa incerc prea curand un setup fara plante dar un prieten din Cluj m-a convins sa incerc asa ca am donat pestii si am dat reset dar pentru ca sunt zgarcit cu informatiile am sa pun doar poza asta pentru moment Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mihai Boldor
Mihai Boldor
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 691
Data de inscriere : 01/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Bistrita, Dealul Budacului

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  Pushkatu 7/12/2014, 09:09

Arata de zile mari pestanii! Multa bafta cu ei!
Pushkatu
Pushkatu
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 846
Data de inscriere : 16/09/2010
Varsta : 34
Localizare : Bistrita, Podu Jelnii

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  Mihai Boldor 6/12/2014, 22:21

Multumesc, povestim admine daca o sa vrei si tu cativa scalari.
Pe ala cu Jeepul l-a tras alt Jeep afara, dezamagitor ca toata lumea a asteptat sa vada monstru ala 4.2 benzina pe traseu si a abandonat
Mihai Boldor
Mihai Boldor
Forumist avansat
Forumist avansat

Mesaje : 691
Data de inscriere : 01/02/2012
Varsta : 38
Localizare : Bistrita, Dealul Budacului

Sus In jos

Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri      <*)))>< - Pagina 3 Empty Re: Mihai Boldor-jurnal acvariu 240 litri <*)))><

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum